6 października o godz. 17:00 w kościele Najświętszej Marii Panny w Poznaniu zagra Piotr Orliński z zespołem utwory na skrzypce, klarnet, wiolonczelę, elektronikę i śpiew.
Piotr Orliński ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie kompozycji prof. G. Pstrokońskiej-Nawratil. Absolwent ZSM im. F. Chopina w Pile w klasie klarnetu mgr. Mieczysława Klimczaka. W 2011 roku ukończył Podyplomowe Studia Muzyki Filmowej, Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej w Łodzi. Jako stypendysta Rady Miasta Stuttgart, Ministerstwa Kultury i Sztuki, krakowskiego stowarzyszenia Muzyka Centrum, a także paryskiego Centre Acanthes uczestniczył w warsztatach kompozytorskich w Krakowie (1998), Stuttgarcie (1999) oraz Krakowie i Awinionie (IRCAM 2000), gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem m.in. Bogusława Schaeffera, Marka Chołoniewskiego, Jonathana Harveya.
W roku 2005 uczestniczył w warsztatach kompozycji i improwizacji Ad libitum w Warszawie, prowadzonych przez m. in.: Krzysztofa Knittla, Szabolcs Esztenyi, Petera van Bergen. W maju 2010 roku otrzymał stypendium Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie i brał udział w prestiżowych Warsztatach muzyki do filmu i multimediów im. Buddy Baker’a w Nowym Jorku, organizowanych przez fundację ASCAP oraz Uniwersytet Nowojorski. Uzyskał m.in. I nagrodę w konkursie na pieśń z okazji 25. rocznicy pontyfikatu papieża Jana Pawła II we Wrocławiu za utwór Pośród niesnasek na głos lub chór unisono i organy do tekstu Juliusza Słowackiego (2003); II nagrodę za Bôczëta i mòdlëta sã na chór mieszany w konkursie na utwór pasyjny do słów w języku kaszubskim w Wejherowie (2021), wyróżnienie w konkursie Vere Passio w Warszawie za utwór na chór mieszany Getsemani do słów K. S. Wrońskiego (2004); nagrodę starosty pilskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej (2006). Utwory Piotra Orlińskiego wykonywane były na licznych koncertach i międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej. Jako kompozytor – wykonawca Piotr Orliński koncertował w Polsce, USA (Nowy Jork) i Australii.
Koncert jest częścią projektu: „Wyspa Kultury – działania artystyczne w przestrzeni Ostrowa Tumskiego – edycja 2024” sfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Wstęp wolny!